דף הבית » הטיפול החדש ביותר באלצהיימר הוא תרגול קוגניטיבי

הטיפול החדש ביותר באלצהיימר הוא תרגול קוגניטיבי

תרגילי חשיבה מומלצים לתסמיני אלצהיימראף אחד אינו מעוניין לראות את בן משפחתו שוכח מי הוא. למרות שלא ניתן למנוע את כל מקרי האלצהיימר או הדמנציה, קיימים צעדים מסוימים בהם ניתן לנקוט על מנת להקל את התסמינים.

אחד הצעדים המשמעותיים ביותר בהם ניתן לנקוט הוא לטפל בגוף. כלומר, להקפיד על תזונה, רפואה, ותרגילים המסייעים לגוף למנוע התנוונות כשהתסמינים הקוגניטיביים מתחילים להופיע. התרגילים במאמר זה מאפשרים שמירת תפקוד מוחי כך שניתן לשפר את חדות החשיבה באלצהיימר.

חשיבות תרגילים מוחיים

מדענים יודעים מזמן ששמירת בריאות המוח עם תרגילי אימון היא אחת השיטות הטובות ביותר לשיפור מצב הרוח. התרגילים שומרים על תפקוד מוחי תקין, או על חיבור קשרים נוירולוגיים חדשים, וכן שמירת קשרים נוירולוגיים ישנים.

התרגילים מעניקים גם הזדמנות לסביבה להבחין בהתרחשות מצב חדש. אם תרגול הפאזל היומי הופך להיות מאתגר, זהו סימן שצריך לעבור בדיקה. ניתן לעבוד עם הרופא ולקבוע את צריכת תוספי התזונה המאטים ואף עוצרים את הנזק.

תרגילים מהנים

בשנים האחרונות, היצרנים מגלים יצירתיות עם השיטות להכשרת המוח. משחקים מוחיים הופכים להיות מהנים הרבה יותר כיום! מומלץ לחפש תכניות שונות ולשנות אותן אם הן משעממות. רוב התכניות נועדו להיות אדפטיביות ולסייע על שמירת העניין במשך זמן רב.

עכשיו, אם חולה אלצהיימר אינו מסוגל לבצע תכניות אלו, הוא עדיין יכול לשמור על כושר מוחי: לקרוא, לקרוא, ולקרוא עוד קצת. כל ספריה מקומית מכילה מאות ואלפי ספרים. צריך פשוט לקרוא מעט מדי יום, וכך לשמור על הפעילות המוחית, ובנוסף ללמוד שפע דברים חדשים!

איך לבצע תרגילים מוחיים

ראשית, יש לאתר את הפערים. אם הבעיה היא במספרים, יש להתמקד במספר תרגילים כדי להתגבר על הבעיה. התרגילים מאפשרים שימוש בחלקים נרחבים יותר של המוח, ומשפרים את חדות החשיבה.

בשלב הבא, יש לעבוד על זיכרון ובניית קשרים מוחיים חזקים. תרגילי זיכרון הם אחד הכלים הטובים ביותר, וקיימות מאות תוכניות תרגול.

פעילות גופנית

מחקר חדש מראה שאלצהיימר ודמנציה הם רק סוג שלישי של סוכרת. במילים אחרות, מחלות אלו נגרמות כתוצאה מאכילת כמויות גבוהות מידי של סוכר.

פעילות גופנית היא שיטה מצוינת לשמירת בריאות הגוף והפחתת רמות הסוכרים. מחקרים הראו זה מכבר שאנשים פעילים באופן קבוע בריאים יותר, אוכלים מזון בריא יותר ושומרים על בריאותם ורווחתם הנפשית לטווח הארוך יותר בהשוואה לאלו שלא.

תשבצים ופאזלים – כל סוג של מילים, מספרים או פאזלים עובדים לשיפור תפקוד המוח. הנקודה היא להמשיך לגרות את המוח ולשמור על יכולות זיכרון גבוהות. באמצעות הפעילויות השונות, תוכל לעורר אזורים שונים במוח, ובכך לסייע בשמירת תפקוד בריא של העצבים המוחיים.

הרצאות וכנסים – כי אתה אף פעם לא זקן מדי ללמוד משהו חדש.

משחקים עם ילדים – לילדים יש דמיון עשיר, הקשור ישירות לזיכרון. באמצעות משחק עם ילדים, אתה חולק את עולמם, המלא בפרטים יוצאי דופן אותם עליך לזכור.

גינון – זוהי פעולה מוכחת המסייעת לשיפור מצב הרוח והתפקוד המוחי. חוקרים סבורים ששילוב המגע באדמה, החשיפה לאוויר ואור טבעיים, והסיפור של גידול צמחים ועבודה, משפרים את תפקוד הגוף.

מוסיקה מרגיעה – מחקרים מראים שהאזנה למוסיקה מפחיתה את הסיכון לדמנציה. מוסיקה היא מתמטיקה, אמנות, מדע, משחקי זיכרון, מיומנות, ספירה, שליטה בנשימה, הקשבה, תחושה והנאה.

יוגה – משמשת במשך למעלה מאלפיים שנים ונושאת את כ היתרונות של פעילות גופנית, אך בעלת השפעות עדינות יותר על הגוף. בשילוב עם מדיטציה, היא עובדת פלאים להקלת תסמיני אלצהיימר.

תרגול שיפור תיאום יד-עין – סריגה ותפירה הן שיטות לשמירת תפקוד המוח. המעבר בין פרטים קטנים לבין התמונה הגדולה מסייע למוח לשמור מידע.

למידת שפה זרה – שיטה זו מגרה את כל חלקי המוח ומסייעת להבין את השפה שלך והשפה האחרת. החשיפה לתרבות ולאופני חשיבה שונים, היא המפתח לפיתוח המוח.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715460

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר