דף הבית » טיפולי צמחים

טיפולי צמחים

טיפולי צמחים לאלצהיימרהשימוש בצמחים כחלק מטיפול בביות בריאותיות ורפואיות שונות מוכר לנו עוד מימי קדם, כבר בעבר הרחוק ידוע לנו כי אנשים היו רוקחים תרופות המסובבות על צמחים.

הקרבה של האדם לטבע אפשרה והשימוש במרכיבים טבעיים שהיו בפתח ביתם, הובילה לייצור והכנת מרקחות ותרופות שונות.

תחום הטיפול בצמחי מרפא זוכה לעדנה בשנים האחרונות ומהפכה של ממש אשר הנגישה את הצמחים לכל בית.

סגולות עתיקות יומין

לצמחים שונים סגולות רפואיות שונות אשר שימשו בעבר וגם כיום את האנושות להסתייע בכוחו של הטבע. מעדויות עולה כי השימוש בצמחים היה נהוג עוד בימי הפרעונים בטקסי ריפוי שונים.

גם הילידים האינדיאניים נהגו לטפל במחלות שונות בעזרת צמחי מרפא, הידע בתחום אשר נצבר במשך חמשת אלפים שנים, שב למודעות בעולמינו המודרני כאשר מחקרים רבים מראים השפעה חיובית של צמחים לטיפול במחלות כגון סרטן. הצמחים עשויים להוות תחליף לתרופות תעשייתיות ויכולות לסייע במניעה וריפוי של בעיות בריאותיות מגוונות.

צמחי המרפא להקלת תסמיני אלצהיימר

התוספים הצמחיים מקורם בצמחים שונים והם מטפלים בתסמיני אלצהיימר כאשר צריכתם טוב שתעשה תחת מעקב והדרכה של רופא מומחה בתחום:

גינקו – יעיל לטיפול באלצהיימר ודמנציה, משפר את יכולת הזיכרון ומשפר את זרימת הדם.

קאבה – משפר את מצב הרוח של חולה אלצהיימר, מייצר תחושה של רוגע ושביעות רצון, יעיל לטיפול בתסמיני המחלה כגון חרדה, דיכאון, נדודי שינה והפרעות עצביות.

ג'ינסנג – מגיע מהמזרח, ידוע כמחסן ומשפר בריאות כללי, ברפואה הסינית הוא יעיל לחיזוק המערכת החיסונית והגברת מספר תאי הדם הלבנים.

ולריאן – מהווה תחליף לכדורי שינה ומתאים לחולי אלצהיימר הסובלים מבעיות שינה קשות, נחשב לבטוח לטיפול בתחום. משפיע על מערכת העצבים ויש להיזהר משימוש בו במקביל לתרופות נגד דיכאון.

אכינצאה – צמח מרפא נפוץ ופופולרי לחיזוק המערכת החיסונית. על פי מחקר משנת 2007 נמצא כי צריכה קבועה של אכיניצאה מאפשרת לגוף להתמודד טוב יותר עם התסמינים הפיזיים והנפשיים של מחלת אלצהיימר.

פרע מחורר – בעל השפעות אנטי דיכאוניות, מקל ומשפר מצבים של דכדוך בקרב חולי אלצהיימר, ללא תופעות לוואי. יעיל לעתים לטיפול גם בהפרעות שינה הקשורות למחלה, ונלקח כמיצוי או כגלולה.

ג'ינקו – סוג של עץ נוי אשר מקורו מסין שם משמש לשיפור תפקוד הזיכרון, היכולת הקוגניטיבית וזרימת הדם.

 

אולי יעניין אותך גם:

מגוון פתרונות נגישות לחולי אלצהיימר המתקשים בפעולת ההליכה

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715460

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר